Адвокат в Києві по сімейним справам пропонує юридичні послуги у
сімейних правовідносинах.

Сімейне право.

Сім’я є первинним та основним осередком суспільства.

На жаль, дуже багатьом сім’ям доводиться зіштовхуватися з такими неприємними але необхідними ситуаціями у житті як розлучення, стягнення аліментів, розподіл спільного майна подружжя, позбавлення батьківських прав та інше.

В момент, коли сім'я розпадається, все світле забувається і приходять образи. Це породжує розбіжності, що переростають у тривалі судові тяжби. Адвокат у справах сім’ї допоможе вам швидше вирішити ситуацію, що склалася.

Майнові та немайнові відносини між подружжям, батьками та дітьми, опікунами та підопічними регулюються нормами сімейного законодавства України. Оскільки такі відносини виникають частіше за все між членами сім’ї, то розбіжності між ними прийнято називати сімейними справами (спорами).

До основних послуг адвоката входять:

Послуги сімейного адвоката Київ при розлученні, сімейних спорах;

Консультування з питань, пов'язаних з сімейними правовідносинами;

• Підготовка шлюбного договору, шлюбного контракту;

Правова перевірка, пошук ризиків при розірванні шлюбного контракту;

• Підготовка та подання необхідних документів;

Розірвання шлюбу, розлучення, підготовка документів для розлучення;

правова допомога у розподілі спільно-нажитого майна подружжя при розлученні:

- Адвокат у розподілі жилої площі, майна;

- Розподіл корпоративних прав (спільний бізнес);

Стягнення аліментів;

Юридична допомога у позбавленні батьківських прав;

Усиновлення;

• Визначення місця проживання дитини.

Види юридичних послуг:

1. Розірвання шлюбу.

Діюче законодавство України передбачає судовий порядок розірвання шлюбу за наявності у подружжя неповнолітніх дітей, спору про поділ спільного майна та ухилення одного з подружжя від розірвання шлюбу.

Судова процедура розірвання шлюбу завжди пов’язана зі значним стресом для всіх учасників процесу, адвокат надасть Вам компетентні консультації з сімейного законодавства, допоможе у складанні позовної заяви, захист Ваші інтереси у суді. Розірвання шлюбу може затягнутися на тривалий час, адвокат прискорить процес розірвання шлюбу.


2. Поділ спільного майна подружжя.

Поділ спільного майна подружжя в суді - одна з найскладніших процедур в Сімейному праві, яка вимагає наявність спеціальних правових знань та абсолютно новий підхід, індивідуальний підхід до кожного окремого випадку.

Спільним майном подружжя вважається все майно, набуте подружжям під час шлюбу, крім виключень, визначених Сімейним кодексом України.

Більшість розлучень рано чи пізно закінчуються конфліктом про поділ спільно-нажитого майна. Без кваліфікованої юридичної підтримки та допомоги відстояти свої майнові права дуже складно. Навіть якщо конфлікту немає, важливо правильно та з урахуванням інтересів клієнта розділити спільне майно.

Насамперед адвокат спробує врегулювати сімейну суперечку про розподіл майна мирним шляхом, за допомогою укладання відповідного договору, який при необхідності може посвідчуватися нотаріально. Адвокат дасть роз’яснення, яка частина майна може Вам належати після розподілу, а також проконсультує про нюанси розділу певного майна подружжя, пов'язаного з найбільш актуальними видами майнових і немайнових прав.

Якщо ж врегулювати суперечку мирним шляхом не вдалося, розділ майна слід здійснювати через суд. В результаті участі адвоката в сімейних справах ви отримаєте не тільки результативний захист інтересів в суді, але і мінімізуєте особисту присутність в судовому процесі. Адвокат буде представляти Ваші інтереси на всіх стадіях судового розгляду справи, взаємодіючи замість Вас з іншими учасниками процесу.

Тільки спеціаліст з права зможе виявити і врахувати всі наслідки і особливості розподілу майна подружжя і надати кваліфіковану юридичну допомогу в подібній сімейній суперечці.

Розподіл жилої площі: квартира або будинок. За загальним правилом, якщо нерухомість придбана під час шлюбу за спільні кошти, вона ділиться між колишнім подружжям в рівних частках. У такому разі можливо декілька варіантів: або спільне користування квартирою (будинком), або продаж нерухомості і розділ отриманої суми, або відшкодування одним з членів подружжя половини вартості житла.

Але буває таке, що квартира (будинок) за документами цілком або частково належать третім особам (батьки, дід або бабуся), то ця власність не бере участь в розподілі, проте якщо у одного з подружжя є докази того, що нерухомість придбана повністю або частково за його кошти, суд може визнати за ним право на пропорційну частину майна.

Якщо житло належало одному з подружжя до моменту одруження, придбано за його особисті кошти або на інших підставах є його особистим майном, все ж є вірогідність, що суд визнає право іншого на частину такого майна. Це можливо у тому випадку, якщо за роки спільного проживання він своєю працею або грошовим вкладеннями брав участь у догляді за квартирою (будинком), а також враховується, що майно було значно поліпшене за рахунок його трудових або грошових вкладень (ст. 62 СК України).

Що стосується взятого в шлюбі кредиту на квартиру, то розподіл при розлученні підлягають платежі, які вносилися під час браку (у рівних частках). Порядок розподілу таких платежів при відсутності згоди подружжя визначатиме суд, виходячи з обставин відшкодування кредиту і сплати першого внеску.

Під час розподілу майна подружжя, не варто витрачати свої нерви, краще звернутись за допомогою до адвоката, який професійно представлятиме Ваші інтереси в суді.


Розподіл корпоративних прав (спільний бізнес)

У разі, якщо внесок до статутного капіталу ТОВ сформований подружжям спільно, якщо формально долею володіє один з подружжя, то при розподілі спільного майна подружжя другий з подружжя може претендувати на 50% корпоративних прав чоловіка в цьому ТОВ, тобто на те, щоб стати учасником ТОВ.

Але судова практика в цьому питанні різноманітна. Судам при винесенні подібних рішень необхідно встановити, чи потрібно згоду інших учасників на включення до складу учасників ТОВ. Якщо розглядати придбання частини корпоративних прав в процесі розподілу майна не як відчуження частини долі, на яке потрібно згода учасників згідно з Законом України «Про господарські товариства», а як деякий аналог правонаступництва, то чоловік (дружина) - претендент може стати учасником ТОВ і без згоди інших учасників ТОВ.

Земля придбана у власність під час шлюбу, не є особистою власністю одного з подружжя, підстави виникнення якої визначені ст. 57 СК, це майно підлягає розподілу між подружжям в рівних частках.

Проте проблема може виникнути якщо один з подружжя вже використав своє право приватизації, а інший з подружжя не використав цього права. У такому разі є різні рекомендації в залежності від конкретної ситуації.


3.Усиновлення.

Усиновлення дітей в Україні - це надзвичайно складний процес, в якому для досягнення бажаного результату, а саме отримання нового члена своєї родини, людина повинна зробити низку складних юридично значимих дій. Без професійної юридичної допомоги та належного супроводу таких дій, дуже важко отримати бажаний результат.

Якщо Вам необхідна юридична допомога в складному процесі усиновлення, звертайтеся до нас, і Вам буде надано весь спектр послуг, щоб Ви змогли досягнути бажаного результату.


4. Стягнення аліментів.

Стягнення аліментів (заборгованості по аліментам) здійснюється у судовому порядку при небажанні одного з подружжя (частіше чоловіка) сплачувати грошові кошти на утримання дитини або інших осіб, визначених діючим законодавством.

Ми допоможемо Ваму складанні позовної заяви про стягнення аліментів, а також застосуємо усі свої знання та навики з метою встановлення їх справедливого розміру. У той же час, злісне ухилення від сплати аліментів переслідується кримінальним законодавством. У цьому випадку, завданням адвоката є піддати особу, яка ухиляється від сплати аліментів, заходам кримінальної репресії.

Аліменти на дитину повинні сплачуватись до повноліття дитини, але є й деякі виключення, наприклад, якщо дитина навчається (але не старше 23 років). Часто трапляється так, що батьки не хочуть сплачувати аліменти на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, тому в таких випадках доцільним є звернення до суду з позовною заявою про стягнення аліментів.

Розмір встановлених судом аліментів можна також змінити. З часом матеріальне становище платника аліментів може змінюватись, можуть змінюватись інші обставини у обох сторін. В такому разі, потрібно звернутися до суду з позовною заявою про збільшення чи зменшення розміру аліментів. Такий позов може подавати будь-яка зі сторін (той, що сплачує, або той, що отримує аліменти).

Ми посприяємо у реальному виконанні рішення суду щодо стягнення аліментів на утримання дитини за допомогою державної виконавчої служби.

Якщо Вам потрібна консультація з приводу стягнення аліментів, позовна заява про стягнення аліментів, послуги адвоката для представництва в суді під час розгляду справи про стягнення аліментів, звертайтесь до нас ми допоможемо вам у вирішенні ваших питань на вашу користь.


5. Визначення місця проживання дитини.

Часто, причинною розлучення стає негативна (аморальна або антисоціальна) поведінка одного з подружжя. У цьому випадку виникає потреба у визначенні місця проживання дитини з «нормальним» батьком або матір’ю, що і виступає в ролі предмета судового розгляду таких категорій справ.


6. Позбавлення батьківських прав.

Суди вдаються до таких рішень у випадках, коли батьки або один із них ухиляються від виконання своїх обов’язків чи негативно впливають на дітей. Найчастіше, я як адвокат супроводжую такі процеси за ініціативою одного з батьків. Ініціатором також можуть виступати державні органи у справах дітей.


Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.

Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Сім’я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства (ст. 3 Сімейного кодексу України).

Правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Шлюбом - є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов'язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення органів державної реєстрації актів цивільного стану. (ст. 21 СК України).