Адвокат Київ в медицині.

Захист пацієнтів.

Вчасна юридична допомога у медичному праві та медичних правопорушеннях.

Не марнуйте час звертайтесь до хорошого адвоката який допоможе Вам захистити свої права!

Усі погодяться, що медична допомога дуже важлива. Надають таку допомогу в основному професіонали та фахівці своєї справи, принаймні ми на це сподіваємося коли приходимо до лікувального закладу. Однак нажаль не усі лікарі однакова добросовісно відносяться до своєї роботи, що нажаль призводить до непоправних наслідків.

Помилки, які не можна виправити – ось справжні помилки. Цю істину можна застосувати і до лікарської помилки, дій або бездіяльності лікаря, що спричинили сумні та непоправні наслідки для здоров’я, а іноді і життя пацієнта.

Це з однієї сторони. А з іншої сторони є недобросовісні пацієнти, які приходять до лікувального закладу не з метою полікуватися, а з метою стягнути кошти з будь-яких надуманих підстав (на щастя таких пацієнтів поки що небагато, але з кожним роком їх кількість збільшується). І тепер вже іноді потрібно захищати лікаря від пацієнта.

Зважаючи на збільшення кількості позовних заяв громадян щодо неналежне надання медичної допомоги, проблемам юридичної відповідальності медиків за професійні правопорушення потребує наявність особливих знань та участі адвоката при притягнені лікарів до відповідальності.

Поняття «лікарська помилка» можна характеризувати як неналежне проведення діагностики або неналежне лікування хворого, неналежну організацію медичної допомоги, що в результаті привело або могло привести до несприятливого результату медичного втручання.

До основних послуг адвоката Києва входять:

І) Захист прав та інтересів пацієнта:

• Консультування з питань, пов’язаних з заподіянням шкоди пацієнту та її компенсації;

• Підготовка та подання необхідних документів;

Оскарження будь-яких неправомірних дій лікаря;

• Представництво фізичних осіб у судовому процесі;

Оскарження дій або бездіяльності посадових осіб закладів охорони здоров’я;

Оскарження дій з приводу розголошення лікарської таємниці.
ІІ) Захист прав та інтересів закладів охорони здоров’я:

• Захист прав та законних інтересів закладу охорони здоров’я;

Захист лікарів від позовів пацієнтів.

Захист лікарів у разі кримінального переслідування (порушення кримінального провадження).

Переважна більшість «медичних» злочинів сконцентровані у розділі II КК України «Злочини проти життя і здоров’я особи». До них належать, зокрема:

- неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило зараження особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби (ст. 131 ККУ);

- розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби (ст. 132 КК України);

- незаконне проведення аборту (ст. 134 КК України) – у разі, якщо медичний працівник не має спеціальної медичної освіти;

- незаконна лікувальна діяльність (ст. 138 КК України) - заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу, здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти;

- ненадання допомоги хворому медичним працівником (ст. 139 КК України);

- неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником (ст. 140 КК України);

- порушення прав пацієнта (ст. 141 КК України);

- незаконне проведення дослідів над людиною (ст. 142 КК України);

- порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини (ст. 143 КК України);

- насильницьке донорство (ст. 144 КК України):

- незаконне розголошення лікарської таємниці (ст. 145 КК України).

Варто зазначити, що випадки притягнення медичних працівників до кримінальної відповідальності, а тим більше винесення щодо них обвинувального вироку в Україні є порівняно нечастими, приблизно 10 обвинувальних вироків на рік по всій Україні.

Лікаря можна притягнути до відповідальності, але для того, щоб застосовувати хоч одну з статей КК на ділі - мають бути чотири складові:

1. Шкода – чи то фізична, чи то моральна, чи то естетична.

2. Неправомірність поведінки медика (бездіяльність також відноситься до цього пункту).

3. Причинно-наслідковий зв’язок між діями медика та заподіяної шкодою.

4. Вина (з необережності чи умислу).

Потрібно сказати, що судовий розгляд – досить таки складний процес, який потребує багато часу та необхідність володіння певними навиками та знаннями. Крім цього, слід зазначити, що позови пацієнтів до «медиків» не обкладаються держмитом (звільнення від судового збору).

Звернення до суду з «медичного» питання має деяку специфіку. Найголовніша особливість – це призначення судово-медичної експертизи. Її проводять спеціалісти Бюро судово-медичної експертизи, при цьому експерти дають розписку, що вони попереджені про кримінальну відповідальність за подання неправдивих свідчень. Перед експертами ставляться ті питання, які необхідні для прийняття судового рішення. При цьому питання можуть формулювати як суд, так і сторони, які беруть участь у процесі. Тому грамотно складені питання багато в чому полегшують роботу експертів та допомагають більш повно характеризувати якість надання медичної допомоги.

Перш, ніж іти до суду, потрібно бути впевненим у тому, що Ваші позовні вимоги досить обґрунтовані, Ваша заява процесуально грамотно оформлена, та Ваша справа має певні шанси на успіх слід обов’язково звертатися за консультацією до спеціаліста, компетентного в галузі медичного права, до адвоката.

Існує таке поняття, як досудова експертиза. Саме за допомогою такої незалежної оцінки Вашої історії хвороби можна зорієнтуватися у напрямках Ваших подальших дій та визначити, який із шляхів захисту Ваших прав є найбільш ефективним.

До цивільної відповідальності також можна притягнути не лише конкретного лікаря, але й лікувальний заклад, лікарі якого порушують Ваші права як пацієнта, наприклад позбавити його ліцензії на лікувальну практику або зобов’язати через суд відшкодувати збитки заподіяні пацієнту.

Звернення до суду є найбільш реальний шлях захисту громадянських цивільних прав у медицині, як і в будь-якій сфері суспільного життя.

Кнопка связи